Mikrobrazja diamentowa

Mikrodermabrazja jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod mechanicznego złuszczania naskórka w dermatologii estetycznej. Zabieg ma na celu poprawę wyglądy skóry poprzez złuszczenie jej powierzchni.

Częstotliwość i liczba zabiegów dobierana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta w zależności od postawionego rozpoznania, rodzaju i problemu skóry, a także efektu jaki chcemy osiągnąć. Zazwyczaj wykonuje się od 3 do 10 zabiegów w odstępach 7-14 dniowych. W celu podtrzymania uzyskanych efektów należy powtarzać pojedynczy zabieg raz w miesiącu lub całe cykle zabiegowe co 3-6 miesięcy. Zabieg jest krótki, nieinwazyjny, bezpieczny, pozbawiony efektów ubocznych. Nie wyłącza pacjenta z życia codziennego. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić uczucie ciepła, niewielkie pieczenie oraz zaczerwienienie utrzymujące się około jednej doby. W 2-3 dniu może wystapić złuszczenie powierzchni skóry. Efekty są natychmiastowe, możliwe do oceny wizualnej oraz poprzez dotyk. Skóra staje się rozjaśniona, napięta i gładka. Nabiera zdrowego, świeżego wyglądu.

Zabieg powoduje szybszą odnowę naskórka oraz lepsze ukrwienie skóry właściwej, co wzmacnia jej zdolności obronne i regeneracyjne.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

-aktywne zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybice skóry, -zapalne odmiany trądziku, -skóra atopowa, bardzo wrażliwa, -trądzik różowaty, -nadżerki, przeczosy, -naczyniaki płaskie i jamiste, -aktywne zmiany chorobowe skóry np. liszaj płaski, łojotokowe zapalenie skóry, -nowotwory skóry, -świeża opalenizna -znamiona barwnikowe w miejscach poddawanych zabiegowi, -skłonność do keloidów, -zabiegi wypełniające, iniekcje botoksu (2-3 tygodnie po zabiegu), -zewnętrzna kuracja trądzikowa (odstęp 3-4 dni przed i po zabiegu), -doustna terapia przeciwtrądzikowa izotretinoiną (do 3 miesięcy od zakończenia).